Zarządzanie strategiczne Działem Sprzedaży – praktycznych porad ciąg dalszy.

Zarządzanie strategiczne Działem Sprzedaży – praktycznych porad ciąg dalszy.

W poprzednim artykule skupiliśmy się na tym, w jaki sposób zbudować dobre relacje w swoim dziale tak, aby team był skuteczny a jego działania mierzalne.

Dzisiaj czas na dwie wskazówki, które pomogą nam utrzymać to, co wypracowaliśmy. Zaufanie łatwo stracić, dlatego ważne, aby cały czas je pielęgnować. Zarządzanie ludźmi to przede wszystkim budowanie relacji, które będą długofalowe. Największa trudność polega na tym, że każdy z nas jest inny, co innego nas motywuje i sprawia, że jesteśmy głodni kolejnych sukcesów. Ważne jest także to, aby mimo dobrych relacji, zespół nadal widział w nas autorytet.

Twoje główne zadanie to polepszanie techniki sprzedaży poprzez szkolenia dla handlowców.

PRZEDE WSZYSTKIM DZIEL SIĘ OPOWIEŚCIAMI O SUKCESACH ZE SWOIM ZESPOŁEM

Zarządzanie sprzedażą to między innymi umiejętność bycia przedłużeniem oczy i uszu swego Zespołu. Słyszysz jak mówią o swoich problemach? Widzisz wyzwania, które spotykają na codzień? Obserwujesz także ich wygrane i słyszysz o trudnych sytuacjach, z którymi dali sobie radę?

Wykorzystaj te informacje i zachęcaj swój Zespół, żeby dzielił się nimi między sobą.

Przykładem może być sytuacja, kiedy ktoś zamknął sporą sprzedaż. Poświęć trochę czasu i poproś, aby Sprzedawca podzielił się z resztą Zespołu tym, co według niego spowodowało, że sprzedaż się powiodła. Techniki sprzedaży mogą być bowiem różne, a Twoim zadaniem jako managera jest mówienie wprost, co Sprzedawca zrobił dobrze, a co można zmienić w przyszłości. Zarządzanie strategiczne przyniesie same plusy, Ty zyskasz większy autorytet, Sprzedawca będzie się czuł doceniony, a Zespół nauczy się czegoś nowego. Jest to pewnego rodzaju szkolenie sprzedażowe, a te jest niezwykle ważne w kontekście rozwoju Handlowców.

Dzielenie się najlepszymi sztuczkami i metodami sprzedażowymi pozwoli na wymianę doświadczeń pomiędzy członkami Zespołu oraz sprawi, że na dany problem będzie można spojrzeć z różnych perspektyw. To buduje atmosferę, w której Zespół może rozmawiać swobodnie, dyskutować o tematach, które dla Ciebie, jako dla Managera są ważne.

STWÓRZ KULTURĘ TRENINGU – SZKOLENIA SPRZEDAŻOWE KLUCZEM DO SUKCESU

Stworzenie Zespołu,  gdzie ciągły trening i szkolenie są codzienną częścią pracy sprawi, że będziemy mieli team, dążący do samodoskonalania się i szukania nowych metod, by osiągać większe sukcesy!

Spraw, aby szkolenia i warsztaty ze sprzedaży stały się czymś normalnym, wpisanym w codzienność. Uczyń ze sprzedaży sztukę, zarażaj swoja pasją, pokazuj nowe techniki sprzedaży.

Każda sprawnie działająca maszyna sprzedażowa ma swoje metody nauczania, swój rytm treningowy. Ma on za zadanie sprawiać, aby Sprzedaż ciągle rozwijała się, poznając produkt, metodologię sprzedaży oraz metody lepszej komunikacji.

Szkolenia zapewniają Sprzedawcy dodatkową przewagę, a często są traktowane po macoszemu.

Nawet jeśli masz najlepszy rok sprzedażowy w swojej historii, to nie znaczy, że nie powinniśmy dalej się rozwijać i budować na bazie sukcesów,  podwalin dla kolejnych. Ciągły trening pozwala również na bycie na bieżąco z najnowszymi technikami i trendami w sprzedaży, a to pozwoli zwiększyć skuteczność i opłacalność Twojego Zespołu.

Najlepsi Managerowie Sprzedaży ciągle szukają metod i sposobów, żeby zwiększyć wydajność swoją, jak i swego Zespołu. To, co cechuje skutecznego Managera, to otwartość na feedback i opinie innych. Jeśli chcemy, żeby nasz Zespół zaakceptował i zaangażował się w szkolenia, musimy im dać przykład na sobie! Nie oczekuj, że Sprzedawca zrobi i zaangażuje się w coś; czego Ty nie chcesz zrobić. Wdrażaj teorie lejka sprzedaży i sprawdź jak sprawdza się to w Twoim przypadku/

Najważniejsze jest to, żeby stworzyć atmosferę wspólnej nauki i otwartości na wymianę opinii i doświadczeń. Takie zarządzanie sprzedażą może być droga do sukcesu i sposobem na osiągnięcie celu sprzedażowego.

Zarządzanie strategiczne Działem Sprzedaży – praktycznych porad ciąg dalszy.
5 (100%) 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published.