Power BI – wszystko co musisz wiedzieć

Power BI – wszystko co musisz wiedzieć

Power BI to coraz popularniejsze narzędzie  do analizy danych biznesowych i tworzenia raportów, a także dzielenia się wnioskami z innymi działami. Projektowane w Power BI dashbordy pozwolą uzyskać pełny ogląd sytuacji biznesowej przedsiębiorstwa. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym cechom tego narzędzia i postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: Kiedy i dla kogo jest Power BI?

Po co Microsoft Power BI?

Naszym zdaniem największą zaletą oprogramowania Microsoft-u jest możliwość zamiany surowych danych na świetnie wyglądające i łatwe do zrozumienia wykresy, które znaczą upraszczają proces wymiany informacji pomiędzy działami. Nie ma co ukrywać przy dużych partiach danych jest to zwykle konieczność, by duże zbiory danych przedstawiać dalej w takiej „przyjaznej” formie :). Dodatkowo w formie graficznej łatwiej wyłapać trendy i zmiany, które mogą afektować na powodzenie naszego biznesu.

Można w tym momencie podnieść argument, że wiele systemów pozwoli nam na graficzną prezentację danych. Jednak tym w czym Power BI przoduje jest dostęp do bogatej biblioteki connectorów do innych aplikacji biznesowych wraz z gotowymi szablonami raportów. Pozwoli nam to zdecydowanie szybciej rozpocząć pracę.

 

 

Przykłady raportów w power BI

Zalety oprogramowania Power BI

Nieograniczony i szybszy dostęp do repozytorium danych

Power BI zbiera i zapisuje całość zasobów użytkownika w jednej, centralnej lokalizacji. Dzięki temu zapewnia dostęp do danych i przyśpiesza proces zarządzania nimi. Wykorzystując funkcjonalności PBI importy danych z np. Google Analytics, Salesforce czy Marketo są zdecydowanie szybsze.

Interaktywne wizualizacje wraz z możliwością ich udostępniania

To główna zaleta Power BI – dzięki wizualizacją i interaktywnym dashbordom możemy tworzyć faktyczny i aktualny obraz firmy w oparciu o własne dane biznesowe. Odkąd Power BI wchodzi w skład paczki produktów biznesowych Microsoft-u zapewnia także ścisłą integrację z innym narzędzami tej firmy np, serwerami SQL, Azur czy popularnym Excelem.

Power BI to uproszczone odpowiedz na złożone pytania

Obsługa Power BI jest maksymalnie uproszczona poprzez np. wykorzystywanie drag and dropów lub stosowanie naturalnych zapytań. Dzięki tym rozwiązaniom dane zamiast przytłaczać użytkownika wspierają go.

 

Power BI Desktop a Power BI Online – najważniejsze różnice

Power BI Desktop – to aplikacja działająca w środowisku Windows, która pozwala stworzyć raport, a następnie zapisać go lub udostępnić dzięki rozszerzeniu Power BI Online. Ten ostatni pełni funkcję serwera raportowego, który pozwala tworzyć, udostępniać czy komentować raporty. Znaczącą różnicą jest brak możliwości zapisu pliku na komputer.

Power BI – wszystko co musisz wiedzieć
5 (100%) 2 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published.