Procesy

Home / Procesy

Optymalizacja procesów biznesowych – cele i korzyści ustalane we współpracy z klientem

Optymalizacja procesowa — zakłada działania na trzech płaszczyznach – modelowaniu, prawidłowej analizie danych i usprawnianiu procesu. W Data Divers wspomagamy klientów na każdym ze wspomnianych etapów, zapewniając doradztwo i wsparcie w zarządzaniu poszczególnymi elementami. Działania procesowe opieramy na skutecznej metodzie, wynikającej wprost z metodologii lean.

Sprawdź nas – odwiedź zakładkę referencje i poznaj nasze dotychczasowe projekty 

 

 

Prawidłowo stworzone procesy dają gwarancję poprawności gromadzonych danych, a co za tym idzie pewność, że sporządzane raporty są prawdziwe. Jako Data Divers oferujemy, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, następujące usługi:

 • budowanie procesów sprzedażowych,   
 • budowanie procesów posprzedażowych,   
 • optymalizację procesów,   
 • wdrażanie procesów.   

Cele wdrożenia ustalane są wspólnie z klientem. Chcemy, aby były zgodne z modelem biznesowym firmy oraz by miały jasno określony cel. Zwykle optymalizacja procesu zostaje dopasowana do aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Dla przykładu – firmy w trakcie agresywnego wzrostu i rynkowej ekspansji zwykle optymalizują swoje działania tak, by jeszcze skuteczniej prowadzić wymienione działania.

Wspomniane cele zwykle dzielimy na :

 1. Projekty optymalizacji procesów nastawione na maksymalizacje zysków
 2. Działania, które mają obniżyć koszty prowadzenia działaności
 3. Optymalizację tempa realizacji projektów

Od czego zacząć tworzenie optymalnego procesu w firmie?

Wierzymy, że żeby stworzyć optymalny proces operacyjny najpierw trzeba jak najlepiej zrozumieć biznes. Właśnie dlatego zawsze naszym pierwszym krokiem są rozmowy z firmą a także szczegółowy audyt, pokazujący zarówno dobre strony procesów jak i ich wady. Dopiero na tej podstawie proponujemy najlepsze rozwiązania, które zawsze osadzone są w czasie. Klient już na samym początku ma wiedzę na temat zakresu proponowanych działań oraz przewidywanym czasie ich realizacji.

Taki model współpracy daje poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, co dzieje się na poszczególnych etapach pracy. Chcemy, aby pracujące z nami firmy miały świadomość potrzeby ewaluacji swoich procesów biznesowych. Jest często tak, że prowadząc działalność skupiamy się jedynie na osiągnięciu efektu końcowego. Wiele firm popada tu w pułapkę – zapominając o tak ważnym czynniku, jakim jest wydajność. Wskaźnik ten to istota optymalizacji procesowej – zwiększamy ją tak,aby klient poczuł różnicę zarówno w wymiarze finansowym jaki i operacyjnym. 

Modele procesów gotowe? Pora na wdrożenie!

Audyt procesu pozwala nam na gruntowne przemodelowanie procesów albo ich optymalizację. Umożliwia uporządkowanie wiedzy, daje wyraźne sygnały, które aspekty wymagają większej uwagi. Dokument ten pomoże Ci odnaleźć wąskie gardła w aktualnej pracy twojej organizacji oraz punkty krytyczne, w których aktualny proces zupełnie nie działa.

Kolejnym elementem, który proponujemy, jest mapowanie procesów a także nauka zarządzania procesami.Schemat rozbudowy procesu sprzedażowego

Bardzo często organizacje korzystają z różnego rodzaju CRMów. Narzędzia te są nieodzowną pomocą w prowadzeniu biznesu, jednak niezwykle ważne jest to, aby już od samego początku w rozsądny i usystematyzowany sposób z nich korzystać. The Data Divers nie tylko buduje i optymalizuje procesy, ale również jest wsparciem podczas wdrażania procesów w życie.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI PUBLIKACJAMI W TEMACIE PROCESÓW ORAZ ICH OPTYMALIZACJI

 • PORZĄDEK W DANYCH

  Dzięki odpowiednio stworzonemu procesowi jesteśmy w stanie gromadzić w uporządkowany sposób wszystkie dane, których potrzebujemy do budowania raportów. Nasza baza danych jest czysta i przejrzysta.

 • JASNE ZASADY

  Dobrze zbudowany i poprawnie wdrożony proces szybko wchodzi w krew ludziom, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i eliminuje pytania, na które szukanie odpowiedzi zabiera cenny czas. Proces wyraźnie wskazuje kolejność działań oraz najważniejsze aspekty w pracy.

 • RAPORTY

  Proces to pierwszy krok do tworzenia raportów. Porządek danych eliminuje błędne rozumienie używanych oznaczeń, co daje gwarancję, że tworzone raporty będą odpowiadały na nasze pytania.

 • Uzupełnij formularz

 • Oczekuj naszego kontaktu

  Zadzwonimy do Ciebie aby umówić spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie!

 • Zaplanujmy to wspólnie

  Podczas spotkania ustalimy ważne dla Ciebie cele i sposób na to, by je osiągnąć

Top