Analiza danych

Home / Analiza danych

Podstawowym źródłem informacji, dla każdej firmy, są dane. Zbieramy je z różnych źródeł, w różnej formie i w wielu miejscach, starając się znaleźć w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Naszym problemem nie jest brak danych, ale szum informacyjny, który tworzymy badając zbyt wiele elementów i wskaźników. Kluczem jest jednak odpowiednia interpretacja danych i znalezienie tego, co się w nich kryje – informacji.

Analityka danych

Co daje prawidłowa analiza danych?

W Data Divers uważamy, że dogłębna analiza danych pozwala nie tylko na optymalizację procesów poprzez wyeliminowanie zbędnych źródeł danych, ale również na zwiększenie pewności przy podejmowaniu decyzji biznesowych poprzez budowanie świadomości o biznesie. Analiza firmy i jej baz danych dostarcza nowych informacji dla osób, które podejmują kluczowe decyzje. Sprawdź klientów firmy Data Divers i przekonaj się sam

Efektywność danych w dużej organizacji


Jesteśmy przekonani, że ERP (Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) nie dotyczy wyłącznie dużych organizacji. Prawidłowa struktura i przepływ danych pozwoli na lepsze planowanie i efektywniejsze podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o dane, które są rzetelne, poprawne i aktualne. Wdrożenie ERP nie zawsze musi wiązać się z wysokim kosztem i nakładem pracy – zależy to oczywiście od różnorodności. Czasem wystarczy poprawa komunikacji czy przygotowanie kilku ogólnodostępnych dashboardów zawierających podstawowe wskaźniki KPI (Key Performance Indicators – Kluczowe wskaźniki wydajności).

Data Divers oferuje swoją pomoc w zakresie:

 • weryfikacji przydatności danych i wyeliminowania “Bug data”,
 • weryfikacji procesów zarządzania danymi,
 • wybranie wskaźników ważnych dla firmy na jej obecnym etapie rozwoju.

Jakie dane warto analizować w biznesie internetowym?

To pytanie pojawia się dość często w rozmowach z osobami, które rozpoczynają pierwszy biznes internetowy. W porównaniu do analogowych biznesów, założyciele firm typu e-commerce muszą zwracać uwagę na dodatkowe partie danych. Dane z Google Analitcs, wyniki kampanii PPC czy pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania to tylko kilka przykładów z brzegu. Nic więc dziwnego, że początkujacy founderzy zwykle nie uważają analityki biznesowej za gorący temat.

Działając w środowisku młodych firm internetowych obalamy mity związane z danymi i chcemy by stały się tak klarowne jak to tylko możliwe. Naszym zdaniem biznes który :

jest na dobrej drodze do sporego kryzysu lub nie rozwija się zgodnie ze swoimi możliwościami.

Mamy nadzieje, że te kilka przykładów pozwoli na zrozumienie jak złożonym zagadnieniem jest analiza danych w biznesie. Jeżeli chcesz sprawdzić czy jesteś na dobrej drodze do sukcesu to nie wahaj się – zadzwoń 🙂


Zapoznaj się z naszymi publikacjami w temacie Analizy danych biznesowych

 

 

 • KONTROLA NAD BIZNESEM

  Stworzone raporty to jedno, a drugie to umiejętność ich analizowania i czytania. Dzięki analizie raportu i pokazania wszystkiego, co można z niego wyczytać, zyskujemy kontrolę nad biznesem i większą świadomość podejmowanych decyzji.

 • WIEDZA

  Analiza daje przede wszystkim wiedzę na temat wszystkich istotnych aspektów w prowadzeniu biznesu. Dzięki niej zyskujemy świadomość dobrych i złych stron naszej firmy. Dopiero analiza raportu daje obraz stanu, w jakim jest firma.

 • RAPORTY

  Analizując raporty jeszcze głębiej wchodzimy w biznes i jeszcze więcej się o nim uczymy. W Data Divers wychodzimy z założenia, że na każdym etapie prowadzenia własnej działalności gospodarczej warto spojrzeć na codzienne raporty świeżym okiem i wyciągnąć z nich wnioski.

 • Uzupełnij formularz

 • Oczekuj naszego kontaktu

  Zadzwonimy do Ciebie aby umówić spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie!

 • Zaplanujmy to wspólnie

  Podczas spotkania ustalimy ważne dla Ciebie cele i sposób na to, by je osiągnąć

 

Top